O mně

Mé jméno je Martin, ale na webu vystupuji pod přezdívkou MAF, která vznikla kdysi dávno. Nyní jsem hodně začal používat označení “Jablečný ajťák”, které vzniklo hlavně kvůli chystanému YouTube kanálu, ale nadále to kombinuji s MAFem.

Vystudoval jsem Střední odbornou školu zaměřenou na Informatiku, kde jsem  měl takovou všeho chuť (Programování, Tvorba WWW, Hardware, Elektrotechnika, Číslicová technika, Mikroprocesorová technika a Grafika)

Právě Hardware a Elektrotechnika mě bavila nejvíc (programování mě nikdo moc nebavilo). Což odpovídalo tomu, že se odmala hrabu v počítačích. Díky tomu jsem prošel školní praxí v Apple servisu a zbytek střední školy tam vypomáhal. Zároveň mě taky bavil marketing, tvorba WWW a střih videa.

Tvořil jsem proto některé projekty jako je NCIS.cz nebo pomáhal s projektem NETHOLIK.cz a spousty dalších aktivit, které mě rozvíjeli v různých oblastech.

Po střední jsem se dostal na vysněnou ČVUT, abych tam po pár měsících zjistil, že vlastně IT dál studovat nechci (minimálně v takhle hluboké míře), protože mě to pracovně nenaplňuje a rád bych to měl dál jako koníček. Opustil jsem tedy ČVUT (zatím asi nejlepší rozhodnutí v životě 😀 ) a založil si digitální agenturu, která je na pomezí marketingu (včetně produkce – fotky, spoty, letáky, atd.) a executive search. Zároveň si k tomuto dodělávám takový obor na vysoké škole, který obsahuje mix ekonomie, marketingu, ale i IT.

Moje obliba Applu a IT (hlavně UNIXu) neskončila, tak jsem se rozhodl pokračovat v tomto blogu, kde budu psát více technické články o Applu (hlavně o počítačích Mac) a doufat, že to jednou bude mít nějakou čtenost. V budoucnu to chci rozšířit o YouTube kanál “Jablečný ajťák”, abych se mohl věnovat i střihu videa.