O mně

Mé jméno je Martin, ale na webu vystupuji pod přezdívkou MAF, která vznikla kdysi dávno. Studuji IT technologie v Praze, ale můžete mě potkat kdekoliv po republice.

Už odmalička se zabývám stavbou PC, tvorbou webových stránek nebo střihem videa. Od nějakých deseti let jsem fascinován produkty Applu. Můj první Apple produkt byl iPad 3, který mam dodnes, ale popravdě ho už moc nepoužívám, protože MacBook je lepší. Kompletně jsem z Widnows na OS X přešel v roce 2014, kdy jsem nahradil notebook MacBookem a o rok později přišel iMac 27″ mid 2011. Sice starší, ale pro mé potřeby ideální (jde dobře upgradovat). Tento iMac byl nahrazen Macem Pro mid 2010, který jak upgradoval (popsáno zde).

Denně potkávám lidi, kteří mi tvrdí, že Apple není pro Ajťáky. Podle mě to není pravda, protože nemam potřebu se hrabat v telefonu a chci, aby fungoval. Myslím si, že je to způsobené tím, že iOS je do určité míry uzavřený systém a lidi si myslí, že je na tom OS X (teď už macOS 😀 ) stejně… Možná má jednoduší ovládání a Windows 10 ho možná v určitých věcech dohnal, ale stále je OS X mnohem stabilnější a v určitých směrech lepší. Prostě to je založené na UNIXU.

Myslel jsem si, že ze mě bude programátor, ale zjistil jsem, že mi to moc nejde a možná i nebaví 😀 . Zakotvil jsem tedy u Hardwaru. Hodně tomu pomohlo i to, že jsem strávil několik týdnů na školní praxi v jednom Apple servisu (tak trochu moje vysněná práce 😀 ). Tato zkušenost jenom ukotvila moji oblibu produktů Applu a posunula mé schopnosti na nový level.

Můj velký vzor je Steve Jobs, protože mě fascinuje to, co on dokázal. Mám rád jeho přísloví a často se nimi řídím.