MAF history

Nevím, kde začít, ale něco napíšu 😀

Vše začalo někdy v roce 2005 – 2006, kdy jsem si vytvořil své první webové stránky na seznamu. V této době také vznikla přezdívka MAF, protože jsem hledal název webu. První web byl od seznamu na adrese maf.sweb.cz Pamatuji si, že to bylo ve druhé třídě 😀

Na webu toho moc nebylo. Dal jsem tam nějaké gifové obrázky. To bylo v té době hodně populární. Dál jste tam mohli najít obrázky letadel a to bylo vše.

O prázdninách 2006 mě rodiče zapsali do kurzu digitální fotografie a videa, bylo mi 9 let. 😀 Všem tam bylo více jak 12 let. Já byl nejmladší, ale naučil jsem se tam spoustu věcí. Například pracovat s programy, jako jsou Zoner Photo Studio, GIMP a Pinacle Studio. Takže jsem uměl editovat fotografie a videa, ale také správně fotit a natáčet. Jelikož kurzy byli od 8:00 do 16:00 bylo času dost. Ve 12:00 byl oběd. Po obědě jsme si mohli dělat co chceme. Všichni hráli Counter Strike 1.6, takže jsem se naučil hrát i CSko. 😀 To bylo 5 dní mích prázdnin.

Další školní rok byl pro mě velice zásadní. Začal jsem pracovat na svém blogu u blog.cz. Tedy maf.blog.cz. Hodně času jsem věnoval fotografování, proto jsem dostával k narozeninám různé věci co mam dodnes. Stativ, malí stativ do kapsy, Zoner Photo Studio 10 (už dávno nepoužívám), tablet na kreslení za pár šupů, ale funguje i dnes.

Prázdniny 2007 jsem šel na kurz PHP, kde jsem také získal svojí učebnici PHP 4. Naučil jsem se tam základy PHP, a po obědě zase hrál CSko. 😀 Bohužel jsem php zapomněl, protože jsem ho nevyužíval.

Pak nastala éra Webnode. Měl jsem asi 10 stránek na Webnode. Do toho jsem se věnoval fotografii a videu. Na dalším kurzu jsem už nebyl.

Psal se konec roku 2009 a já objevil WordPress. Začal jsem na webu ic.cz vytvářet svoje první weby v systému WordPress.

O prázdninách 2010 jsem jel na takoví počítačoví tábor, i když to úplně pc tábor nebyl. Od 9:00 do 12:00 měl každý své aktivity. Já měl počítače, ale odpoledne z toho byl normální tábor se sporty. Taky jsme jezdili na pramici. No prostě byla sranda. 😀

Léto 2011

Tohle je nejdůležitější část MAF history! Takže tomu dám nadpis.

Konečně jsem někde pořádně uspěl! Dostal jsem se do admin teamu na webu gateworld.cz. Musím říci že to bylo o nejlepší, co mě potkalo. Můj úkol byl jasný, vrátit webu slávu. Konečně se ukázala moje kreativnost. Napadlo mě totiž strašně moc věcí, ale na většinu byl potřeba tým programátorů o 100 lidech. 😀 Ale i tak nějaké vylepšení webu se udělalo. Osvěžil jsem si jazyk PHP a naučil spoustu nových věcí. Také jsem potkal skvělé kamarády jako třeba Finaska a později Funnela.

V této době začala taky moje Apple mánie. Začal jsem totiž Windowsy využívat o hodně více. Systém mi začal padat a začínal jsem být nespokojený. Doma jsme měli nějakého MACa, na kterého jsem vždy nadával, ale pak jsem zjistil, že MAC je ten pravý nástroj pro mě (do dnes svého nemám, ale už to plánuji brzo změnit 😀 ). Začal jsem se zajímat i o historii firmy Apple. V tu chvíli se stal Steve Jobs mým vzorem. Dočetl jsem se, že se chystá jeho životopis, na který jsem se nemohl dočkat. Začal jsem taky sledovat Apple konference! 😀 Mým snem bylo, že na jednu pojedu a uvidím Steva Jobse na živo.

Konec roku 2011

Po tom, co 5.října umřel Steve Jobs, mi strašně vadilo, že jsem ho neviděl na živo. Začal jsem se o jeho život zajímat ještě více. V době, kdy se začala prodávat kniha Steve Jobs, jsem na ní stál fontu a koupil jsem si jí asi jako 5 člověk v republice! 🙂 Hned jsem jí začal číst.

Do toho jsem si prohluboval znalosti o webu a učil se do školy, abych měl dobré vysvědčení. K úplnému konci roku jsem najednou neměl MAF čas. Přišli totiž holky a já měl starosti jinde. 😀

Rok 2012

V únoru jsem si už zase vyčlenil čas na MAFa a na web maf.9e.cz a samozřejmě na gateworld.cz. Když v dubnu vyšel iPad 3 generace, věděl jsem, že ho musím mít. Jednak abych byl konečně Applař a pak se mi zrovna hodil na práci na cestách! Věděl jsem, že to není poslední zařízení od Applu hned jak mi přišel. Byl jsem z iPadu nadšený a jsem nadšený dodnes!  Pokud vás zajímá, proč nemám tablet s Windows 8, tak si přečtěte tento článek iPad je to pořád král???. Po zbytek roku se toho už moc nedělo.

Rok 2013

Už jsme na konci mé historie. V roce 2013 se toho moc nestalo. Jen jsem si koupil iPhone. 😀 Asi nejdůležitější událost, bylo přesídlení na doménu imaf.cz Bohužel maf.cz nešla koupit, tak protože mám rád iVěci koupil jsem doménu imaf.cz Na webu toho moc dlouho nebylo, ale začátkem léta se to změnilo.

Celé léto jsem sliboval nové články. No nakonec jsem jich napsal méně než jsem chtěl. Velký impuls pro psaní pro mě byla střední škola. Díky ní jsem se psaní začal věnovat víc. Přesto jsem pořád webu nevěnoval moc času, protože jsem kupoval web gateworld.cz a přesouval ho na Wedos.

Rok 2014

Začátek roku jsem se dost flákal, ale přesto jsem začal pomalu vylepšovat GateWorld. Koncem února jsem si konečně koupil MacBooka a postupně o něm chystám článek. V dubnu jsem pak provedl malou rekonstrukci webu, kde jsem překopal obsah.