154120_10151422857322780_1414602087_n

Dnešní  článek, je taková malá recenze na webhosting, na kterém hostuji tento web.

 

 

Účel webhostingu

Jako student informačních technologií, jsem si chtěl udělat svůj web (blog) kam budu psát své tipy a triky. Zároveň jsem chtěl dělat různé experimenty s webovými stránkami.  Free hosting mi nestačil a chtěl jsem hlavně vlastní doménu. Hledal jsem tedy kvalitní hosting, za rozumnou cenu.

Výběr webhostingu

Našel jsem několik hostingů, ale cena byla opravdu velká. Navíc mi hosting nevyhovoval místem pro data. Poté jsem narazil na WEDOS. První dojem nabídky služeb mě opravdu zarazil. Říkal jsem si:  “To není možné za tu cenu!” Nevěřil jsem tomu. Myslel jsem si že je to podvod, ale po dlouhém bádáním jsem se přesvědčil, že to podvod není. Koupil jsem si tedy od WEDOSu hositng No Limit, který nabízí  vše za 30,25 korun za měsíc. Super cena! Specifikace webhostingu

Kvalita webhostingu

Hosting využívám asi přes 3 měsíce a jsem velice spokojený! Neomezený prostor na disku, dostačující prostor pro databázi, emaily jsou na tom stejně! To je prostě nejlepší! Nejvíce mě překvapila rychlost. Hosting je opravdu stavěn na náročné weby. Protože jsem geek, tak jsem byl nadšený, že mám podporu IPV6, i když v ČR zatím moc nevyužitelná 😀 S touto částí služby jsem opravdu spokojen!

Využití neomezeného prostoru

Když jsem začal tvořit různé své webové pokusy, tak jsem neomezený prostor opravdu využil! Když jsem zkoušel programovat svojí úschovnu, bylo super mít volné místo. Mohu si  ze své zaheslované úschovny udělat zálohu věcí do školy. A netrápí mě místo!

Podpora WEDOS

Opravdu si vážím lidí co pracují v podpoře. Není to jednoduchá práce a někdy tam řeší totální banality. Já sám se musím přiznat, že jsem na podporu nějaké takové otázky psal a to jsem člověk který internet studuje a chce se takovou prací  živit. Proč jsem je to teda psal? Když jsem se učil WEDOS používat, nevěděl jsem, kde  v administraci hledat spoustu věcí. Například – kde zakládají subdomény, protože hosting jednoho serveru, kde jsem pomáhal to má v administraci.  Tady se to celá dělá přes FTP… Kdybych si nejdříve přečetl znalostní bázi, nemusel bych se zbytečně ptát. Tímto se vám chci i omluvit, protože se stydím za to, že otravuji těmito kraviny já, když vím jak co funguje a webech a serverech se učím vyznat …

Povodně 2013

Je to smutné, ale v době kdy píšu tento článek trápí Českou republiku povodně. A já tím našel další výhodu WEDOSu! WEDOS postavil své datacenturm v Hluboké nad Vltavou v bývalém bunkru. Věděl jsem to už dřív, ale až teď jsem si uvědomil důležitost toho proč to je v bunkru. Bunkr by měl přečkat i menší pohromy. A proto jsem rád za WEDOS! Díky nim mám data v bezpečí!

 Ale abych pořád nechválil

Není to žádná závažná chyba! Jednou jsem v sobotu okolo poledne upravoval web. Později jsem si všiml, že funguje pouze hlavní strana. Ostatní stránky psali URL nenalezena, tak jsem zkontroloval vše, co jsem ze své strany mohl: WordPress, databázi a FTP. Vše se zdálo být v pořádku. Rozhodl jsem se, že napíšu na podporu, zda by neprověřili, jestli se nejedná  o nějakou chybu, která mohla zasáhnout více webů… nebo jestli je to nějaká údržba? Problém jsem vysvětlil a sdělil, že chyba není na mém webu. Od podpory jsem se ale dozvěděl, že se nezabívají tvorbou webu a proto mi nemohou pomoci. Opět jsem zdůraznil, že chyba musí být někde na serveru, protože na webu mám vše v pořádku. Po chvíli dohadování s podporou jsem se rozloučil a chat opustil.

Zajímavé bylo, že za 5 minut bylo všechno v pořádku a fungovalo tak, jak má. Škoda, že se nenašla chyba, která problém způsobila, protože by to pro mě byla další zkušenost. Mrzí mě jen, že jsem nenalezl ze strany podpory větší snahu danou chybu hledat a problém řešit, ale vím, že i oni mají omezené možnosti 🙂

Závěrem

Jsem se službami WEDOS nadále spokojen a budu je využívat na 100% Rozhodně nebudu přecházet jinam, protože pravděpodobně zatím neexistuje kvalitnější hosting. Zajímavé je že WEDOS má stejnou kvalitu jako hosting s několikanásobnou cenou od konkurence!

Doporučuji WEDOS všem, kteří chtějí kvalitní webhosting pro svůj nový web. Pokud máte web u konkurence a chcete přejít WEDOS nabízí stěhování bez výpadku více informací zde